Domácí fenyklový sirup proti kašli (a na prd)

Nebudu lhát, váhám jestli tenhle recept publikovat.. Řekněte, kdo potřebuje dneska další věc na prd? Věci, situace, názory a pocity na prd na nás čekají skoro za každým druhým rohem. A někdy si to děláme sami a jdeme tomu naproti, třeba já:
Před pár měsíci jsem se stěhovala, před celou akcí jsem zlikvidovala nebo rozdala, co se dalo, stejně jsem s sebou do nového bydlení přinesla spoustu věcí na prd. Co hůř, nepoučila jsem se a dál kupuju věci, který  na prd jsou. Třeba příborník, který se mi nevejde do šuflíku, náhradní baterku do ovladače na vrata, který se stejně dálkově neotevřou, lis na těstoviny, kterej nemůžu zaboha najít, eko-hydro-bio nákupní tašku na multi použití, kterou stejně vždycky zapomenu doma, nová LED světla do chodby, která přestala po týdnu svítit, termostat, který neumím ovládat ...
Takže v duchu své na prd fungující samosprávě domácnosti, dělám dnes fenyklový sirup, který je na prd a bude na prd, protože vsaďte boty, že mi ho děti nebudou chtít pít i kdybych k tomu podávala kilo čokolády.
Teď ale pozor: fenykl není zdaleka jen na prd, jeho silice totiž obsahují nasládlý trans-anetol a fenchon. A k čemu jsou nám ti kulišáci dobří? Podporují odkašlávání při zahleněných průduškách, uvolňují křeče, povzbuzují chuť k jídlu, podporují trávení a působí proti nadýmání (na prd). Kojící maminky budu skákat radostí, protože jednak stimuluje tvorbu mléka, druhak limituje nadýmání což určitě ocení zejména junioři, kteří mají  boj s prdy takříkajíc v plenkách.Budete potřebovat:
1 čerstvý fenykl
1 litr vody
1 lžičku kyseliny citronové (velká výhodná balení k dostání tady)
200g třtinového cukru
pár lístků šalvěje (není nutno..)
pěknou flašku se špuntem (pokud chcete dát někomu pěkný dárek na prd, tak třeba tuhle? hmmm--)


Fenykl omyjte a nastrouhejte.Vsypte do 1 litru vody a vařte 10 minut. Pokud máte, přidejte čerstvou šalvěj.Nechte mírně vychladnout, pak přelijte přes jemné sítko. Přidejte cukr a kyselinu citronovou a vařte do té doby něž vám sirup zhoustne.
Přelijte do pěkné flašky se špuntem. Při kašli užívejte maximálně 5 lžic denně.
Nemáte nic lepšího na práci? Hlasujte pro home-made.cz na Křišťálové lupě 2014 v kategorii One (wo)man show.
Pár důvodů, proč to udělat:
- je to ztráta času.
- nic z toho nebudete mít.
- dáte mi tím možnost si zajistit hlídání a vyrazit do Prahy a setkat se s lidmi kterým je nad 10 let!
- děláme si to doma sami se stane skutečným termínem technikem a ne jen slovní hříčkou pro uchyláky.
http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=637


Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!

Komentáře

 1. Já bych neřekla,že je tento sirup na prd.Naopak.Skvěle se člověku po něm kašle a vykašlává.Pro děti ideál.Já bych do něj pro dospěláky přidala štiplavý zázvor.To pak bude mňamka :-)

  OdpovědětVymazat
 2. S tou šalvějí pro kojící matky opatrně, ta naopak laktaci zastavuje :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ráda bych se zeptala jakou má sirup dobu trvanlivosti?? Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 4. Teď ještě sehnat čerstvý fenykl :-(

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)