Domácí eko tekutý písek - abrazivní čistící prostředek s rozmarýnkou


Nejsem žádný vánoční fanatik, stačí mi strom, svařák, nějaká ta svíčka, zapomenutý dopis Ježíškovi a pohádky. Co se týče pořádku, tak to taky moc nehrotím, na druhou stranu, že bych musela mít na jídelní stoličce mé nejmladší ratolesti, rajskou z října, to taky nemusím. Už jsme si vyráběli domácí univerzální čistič, čistič na nerez a pár dalších nablýskávačů, co mi ale chybělo byl nějaký ten jako by REAL, protože když je špína zažraná a skvrna hnědá, tak se to fakt nedá..
A tak jsem míchala až umíchala, eko, levné, účinné, voňavé a hlavně naše.Budete potřebovat:
1 díl domácího gelu na praní aka slizu (pokud si ho ještě neděláte, tak si ho určitě udělejte!)
1 díl jedlé sody (výhodné balení k mání tady)
pár kapek éo Rozmarýny (k mání tady)

Do domácího gelu na praní postupně přidávejte jedlou sodu tak až vytvoříte hustotu podobnou cukrové polevě na perníčky. Přikápněte rozmarýnku, která působí antibakteriálně, fungicidně, antisepticky (takové přírodní jako by Savo). A máte hotovo.

Teď ještě vyvinout nějaký prostředek aby vám to rodinní souputníci v vzápětí neuprasili..Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí zimní a letní směs do ostřikovačůKomentáře

  1. Vyrobeno, odzkoušeno. Čistí výborně, před každým použitím je ho ale třeba pořádně protřepat protože ta soda v lahvi sedá ke dnu.

    OdpovědětVymazat
  2. ..taky musím pochválit, podobný recept chyběl.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)