Domácí hydratační a pečující dezinfekce na ruce s ureou a levandulí

Postavit se preventivně virózám, které s přicházejícím podzimem už klepou na dveře, je úkolem každé zodpovědné matky. Kdo by chtěl mít doma chodící virologickou ambulanci, že? Prevence začíná už tím, že se snažíme si nedonést bubáky domů. Vím, chápu, že to lehké není a ne vždy se to povede. Pokud je tu ale možnost mít alespoň o jeden bod menší chřipkové skóre, pak sem s tím a hned! Podle toho co se píše, většina virů a bakterií se k do našeho těla dostává perorálně, jinak řečeno z ruky do huby.
Nabízí se tedy možnost si na umyvadlo, vedle mýdla, postavit sprej s touhle voňavou pečující dezinfekcí. Ruce ošetříte, očistíte a ještě k tomu budete vonět. Vyzkoušeno na dětech a světe div se: nebránily se !:-)Budete potřebovat:
50ml kosmetického líhu (k dostání tady)
10ml rostlinného glycerinu (k dostání tady)
5g urey (k dostání tady)
5 kapek éo Levandule (k dostání tady)
5ml koloidního stříbra (nemusí být, ale pokud máte, určitě ho tam vražte taky)
sprejovou lahvičku (k dostání tady)
Anebo můžete sobě, kamarádům, manželce jako tvůrčí dárek pořídit 'hotový balíček pečující dezinfekce' a akorát naváženými ingrediencemi.

Ureu rozetřete v hmoždíři na jemný prášek.


Rozpusťte v lihu.Přidejte glycerin a ev koloidní stříbro.Zakápněte éterickým olejem.Přelijte do sprejovek, protřepte. Aplikujte dle potřeby na ruce.http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami/0/5/219-Thomas-A-Delame-si-to-doma-sami-1-a-2

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!http://www.home-made.cz/2014/10/domaci-sipkovy-sirup-aka-wobenzym-ktery.html

Komentáře