Tradiční česnekový sirup - přírodní ATB

Není tradičnější medicíny než česnekový sirup. Pokud vám nahání hrůzu představa výroby nebo konzumace něčeho, co je po okraj nadopováno česnekem, věřte, že celkový dojem z výsledku předčí prvotní nevolnosti.


 

Tento domácí sirup proti kašli kombinuje česnekovou antibiotickou a protizánětlivou sílu. Používá se jak k prevenci viróz a pročištění těla, tak k následné léčbě horečky a kašle.

Pokud máte děti školkového věku a dorazí domů s roupy, lžička česnekového sirupu je to nejlepší, co můžete dát celé své rodině dopřát.

Budete potřebovat:

  • 24 oloupaných stroužků česneku
  • 250ml medu
  • 3 litry vody

Rozetřete stroužky česneku a vložte je do hrnce.
Přidejte jeden litr studené vody a přiveďte k varu. Výslednou směs nalijte do sklenice, zavřete víko a nechte louhovat přes noc.


Směs smíchejte v hrnci se 2 litry vody a přiveďte k varu, vařte bez pokličky, dokud se směs nezredukuje na polovinu původního objemu. Zredukovanou vychladlou směs přelijte přes plátno a nechte si jen čistý výluh.

K němu přidejte 250ml medu a udržujte teplotu do  45 ° C, aby se sirup za občasného míchání zahustil.
Sejměte sirup z ohně, vložte do menších lahví a před použitím nechte vychladnout.

Vezměte jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu každé 3 hodiny nebo podle potřeby, abyste zmírnili kašel. Dávkování lze upravit podle závažnosti kašle a individuální reakce.

Udržujte v chladu, spotřebujte do 8 týdnů.

Líbí se vám vyrábění užitečných věcí? Podívejte se na naše DIY na výrobu:

 

Komentáře