Domácí čerstvé tělové mléko (ála Áda)

Jiřák byl dnes plný milých setkání. Díky všem co se zastavili! Měla jsem tentokrát extra vysmáté sousedky Danušku a Majku, květinové to dekoratérky, tak mrazivý den pěkně ubíhal. Po cestě domů jsem se těšila na Fenomenální dýňové máslo Zapálené kuchařky, zvlášť pak jeho bleskovou likvidaci lžičkou někde v soukromí.., vše vypadalo ideálně až na příjezd a dvě malé horoucí ukašlané hlavičky, takže mi začala další extra směna na JIP.
Co na plat, jaro nepřišlo - přišel čas posílit imunitu: zítřejší vydání bude extrakt z lékořice.
Dnes rychlé čerstvé tělové mléko překvapivě z mléka: Budete potřebovat:
10 gr. čerstvého plnotučného mléka
20 gr. kokosového oleje tělesné teploty - tak aby byl v tekutém stavu. (zde)
2 - 4 kapky oblíbeného éterického oleje (zde)

Pečlivě si omyjte ruce a ideálně vydezinfikujte pracovní desku i ruce izopropanolem nebo 70% ethanolem a nechte oschnout, ať si výrobek nijak nekontaminujete.
Ohřejte mléko na tělesnou teplotu a 1 - 2 minuty mléko šlehejte.  Za stálého šlehání přidávejte olej ohřátý nad 24C po kapkách. Přidejte 2 - 4 kapky oblíbeného éterického oleje. Na závěr ještě 2 minuty šlehejte.  Uvedená dávka je na dvě použití. Uchovávejte v ledničce a spotřebovat nejdéle do data trvanlivosti použitého mléka (pokud se za dobu uskladnění změní konzistence, pomůže ještě jednou krátce přešlehat).

 Vanilkovo - levandulový březen je tady! Nový měsíc - nové dárky na Essential.cz.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí smetanová srdíčka do koupele

Komentáře

 1. uf.. jsem si něco podělala v nastavení náhledu blogu a můj rastarý prohlížeč se neuměl zorientovat, aby mi dovolil komentovat :-o ale jsem zpět :-)

  prosím, ohřívejte suroviny na tělesnou teplotu, pokojová je málo :)

  Adéla RS

  OdpovědětVymazat
 2. Prosím, jaká je trvanlivost??
  Děkuji;).

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)