Domácí třezalkový med

Někdy je potřeba si kapku osladit život. Kombo třezalka, známé přírodní antidepresivum, a cukr rozzáří den i těm nejzatvrzelejším emo. Pokud nejste emo, nebo nevíte co to je (žádná tragedie, o nic nepřicházíte), potěší vás další léčivé účinky třezalky tečkované:  tlumí bolest hlavy a mírní migrénu, dále zlepšuje trávení, zmírňuje překyselení žaludku, podporuje tvorbu žluči a její vylučování.
Třezalka pomáhá i při těžkých chřipkách. Je nějaký důvod se do přípravy medu nepustit? Asi ne. :-)


 Budete potřebovat
10g sušené třezalky tečkované (dostanete zde)
0,5 l vody
2 pomeranče
1 citron
1 kg cukru

Namočte třezalku do vody a nechte do druhého dne odležet. Přidejte šťávu ze 2 pomerančů, 1 citrónu a svařte s cukrem. Po 10min odstavte a nechte vychladnout. Postup opakujete několikrát za sebou, dokud med nezhoustne. Ještě horký med nalijte do malých skleniček, po zavíčkování obraťte dnem vzhůru (přirozená konzervace). Užívejte (si) 1-2 lžičky denně.  :-)

Pozor v době kdy berete antidepresiva, je doporučováno, třezalku neužívat. Vanilkovo - levandulový březen je tady! Nový měsíc - nové dárky na Essential.cz.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí kondicionér s rozmarýnem

Komentáře

 1. Pozor, třezalka tečkovaná je kontraindikovaná při užívání hormonální antikoncepce, kdy může způsobit její selhání. Toto je sice psáno snad v každém příbalovém letáku, nicméně opakování matka moudrosti :)

  OdpovědětVymazat
 2. Třezalkový med není med.Je to silně poškozující játra, cukrový syrup.V zákoně psáno,název med smí být použit pouze získaný od včel.Jinak hrozí pokuta.J:M

  OdpovědětVymazat
 3. wau... nějaký důkazy k tomuto tvrzení? Já našla spoustu info o třezalce,ale tohle nikde!

  OdpovědětVymazat
 4. mimochodem, pyloví alergici by si měli dávat pozor!!!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)