Domácí mentolová zubní pasta bez cukru (která chutná dětem)


Ano, je to tak chutná! Vyzkoušeno na vlastním materiálu a že se jedná o otrlé publikum, kterému chutná máloco. A hlavně ač sladká - neobsahuje cukr. Halelujá!
Děkuju Štefánii na daleké Slovensko, která pohotově reagovala na rejpání anti-bikarbono-sodové frakce v příspěvku o domácích zubních pastách.
Takže suma sumárum, co čekáte od pasty? Antibakteriální a dezinfekční účinky, mineralizaci, pastovou chuť a vůni. Shodneme se? Pak tedy kokosový olej je známý antibakteriálními účinky, sladká stevie dezinfikuje ústní dutinu, neobsahuje kalorie ani cukr (ty ty ty dětským zubním pastám!) himalajská sůl k mineralizaci a nakonec mátový olej kvůli vůni a protizánětlivým účinkům.
Bělení si necháme na 1x za týden ať si nesedřeme sklovinu.
Pasta vhodná pro všechny majitele zubů od 2 let. Těhotné a menší děti mohou mátu nahradit  mandarinkou.


Budete potřebovat:
2 polévkové lžíce Kokosového oleje (seženete zde)
5 rozdrcených tablet Stevie (seženete v lékárně)
1 kávovou lžičku Himalájské soli
5 kapek kvalitního esenciálního oleje Máty (seženete zde)

 Kokosový olej opatrně zahřejte - stačí na 24C. Odstavte a vmíchejte do něj ingredience a nechte zcela rozpustit. Nechte zchladit v lednici. Pak uchovávejte v koupelně. Ze začátku budete asi překvapení tím že pasta nepění, je třeba si na to zvyknout. Nezapomeňte že důležitá je technika čištění, výběr kartáčku i frekvence. Tak ať je máte jako perličky! :-)


Duben- chmury strádat nebudem: antidepresivní dárky na Essential.cz.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí hojivý krém proti akné Domácí cukrovo mandlový peeling

Komentáře