Domácí voňavý krém proti vráskám

Můj nejoblíbenější krém ze šlehaného ší a extraktu z kadidla jsem připravovala v Sama doma tohle úterý a několik z vás si všimlo, že v titulku chyběl recept. Tak tady ho máte. Ničeho se nebojte, umíchejte a užívejte.


Budete potřebovat:
30g nerafinovaného bio bambuckého másla (k dostání ZDE)
20g rostlinného oleje (mandlový - všechny typy pleti, lískooříškový - citlivá nebo mastná pleť, jojobový - suchá, zralá pleť) vybírejte ZDE
10g extraktu z kadidla (recept tady, nebo si ho můžete koupit)
10 kapek éterického oblíbeného oleje  (k dostání ZDE)
Míchátko, mixerek nebo emulgátor 
(g se přibližně rovnají ml)

Extrakt z kadidla nechte stát při pokojové teplotě. Rozpusťte ve vodní lázni bambucké, odstavte a postupně přidávejte olej a extrakt, pečlivě míchejte ať se všechny molekuly spojí. Přidejte éterický olej. Pak přistoupíme k vyšlehávání (postup znáte z domácího šlehaného ší) 5 minut šlehejte, pak, dejte na 1 minutu do mrazáku, vytáhněte, 5 minut šlehejte, pak, dejte zase na 1 minutu, opakujte ještě jednou, dvakrát dokud nebude mít krém našlehanou tuhou konzistenci (viz foto).
Uchovávejte při pokojové teplotě. Krém vydrží dle trvanlivosti použitých surovin.Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí posílení a zahuštění řasKomentáře

  1. Neskutečně mastné. :( tohle na obličej vážně nedám... snad by to chtělo nějakou inovaci?

    OdpovědětVymazat
  2. Rozhodně nesouhlasím - tento krém se rychle vstřebává. Já i má kamarádka jsme nadšené, je krásně nadýchaný. Kdo chce, ať si dává na kůži dál v krémech 90% vody, když si myslí, že to pleti prospívá:-)))

    OdpovědětVymazat
  3. Můžu se optat dozvěděl jsem se že krém s kadidla je dobrý nápad popáleniny. Je to pravda?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)