Domácí tikntura v mladých kopřiv proti senné rýmě

Dnes, 1.5., je pro mě velmi speciální den a plánuju si ho užít naplno. Počasí naštěstí přeje, hlídání je zajištěno, tak ještě dopsat tenhle slíbený recept a můžu letět..
Kopřivy, jsou zelené podceňované zlato, v šamponech jsou účinnou složkou proti padání vlasů, čaje jsou zase lahodné jak za horka tak za studena a čistí tělo jako malé vysavače. A už jste chutnali kopřivové mojito? No to teda ..
Nejúčinnější léčivé účinky má kopřiva na jaře a začátkem léta a to v těch nejmladších oddencích.
Senná rýma je sezonní outdoorový kýchaton a kdo zná, ví, že to může zkazit nejeden romantický moment. Naštěstí tu máme kopřivu a její mladé oddenky. Vyražte na ni a vemte si rukavice ať se nespálíte, pokud vám to teda nedělá dobře.Budete potřebovat:
asi 10 čerstvě natrhaných oddenků kopřivy
100ml vodky

Vyražte na kopřivy, většinou rostou ve vlhkých půdách kolem řek, v příkopech, na pasekách a ve Vašem oblíbeném záhonu, nebo tam kde ji nejmíň potřebujete..
Vemte si rukavice a vyberte si ty nejpálivější čerstvé oddenky. Možná dávejte i kapku pozor ať někomu 'omylem' nesklidíte marihuanu, na to je ještě brzo.Listy omyjte a vložte do vyšší sklenice a zalijte vodkou.Kopřivu ve vodce rozmixujte.


Výsledný mix bude připomínat špenát. Ten nechte stát na chladném tmavém místě přes noc.


Další den přelijte přes jemné sítko nebo plátýnko a uchovávejte v chladu v uzavřené skleničce.Užívá se 3x denně 1 lžička zalitá sklenicí vody. Bless ya!Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí tělový krém s vanilkou a se skořicí

Komentáře