Domácí zázvorový sirup s meduňkou pro zdravé srdce a pohodovou jízdu na řetízkáči

Včera jsem byla na krásné svatbě Toma a Jany. Krásné nejen proto, že se na jednom místě sešlo mnoho milých lidí, které spojuje blízkost tohoto páru, ale hlavně proto, že oba novomanželé se zdají mít srdce v pořádku. Mají se rádi, neubližují si, nelžou si do kapsy, neberou se kvůli zlepšení svých socio-materiálních standardů ani z jiných podružných důvodů. Prostě se mají rádi a chtějí být spolu.
Vím, vím, takových už bylo a statistiky mluví jasně.. Já ale věřím, že těmhle dvěma to vyjde. Statistika je totiž nuda a nemá srdce na pravém místě.
Dnes se pustíme do zázvorového sirupu, zklidňuje střed našich vnitřních orgánů, snižuje krevní tlak a  hladinu cholesterolu. Posiluje taky imu- imu- imunitu, zmírňuje příznaky nachlazení. Pomáhá při nevolnostech a kinetóze (- tzn. nebude vám blbě na řetízkáči).
Chutná skvěle v černém čaji anebo jen tak s vodou.Budete potřebovat:
6 plných lžic čerstvého nasekaného zázvoru
hrst čerstvé meduňky (můžete použít i 10g sušené - k dostání je tady)
1 litr vody
2-4 lžíce medu


Nasekeje zázvor na malé kousky.


Nasypte do vody a přidejte meduňku.


Vařte 30 minut.Přidejte med a nechte zhoustnout. Přelijte přes jemné sítko.Umístěte do pěkné flašky se špuntem, uchovávejte v chladu.Ještě si dovolím poznámku, pokud se Váš nastávající netváří na svatbě nějak plus mínus takhle, tak si ho možná ani neberte... :-)
Držím Ti palce Tome, ať jste šťastní! xxNemáte nic lepšího na práci? Hlasujte pro home-made.cz na Křišťálové lupě 2014 v kategorii One (wo)man show.
Pár důvodů, proč to udělat:
- je to ztráta času.
- nic z toho nebudete mít.
- dáte mi tím možnost si zajistit hlídání a vyrazit do Prahy a setkat se s lidmi kterým je nad 10 let!
- děláme si to doma sami se stane skutečným termínem technikem a ne jen slovní hříčkou pro uchyláky.
http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=637


Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2014/08/domaci-kura-s-tea-tree-proti-cernym.html
http://www.home-made.cz/2014/03/domaci-polstarkovy-sprej-pro-lepsi-spani.html

Komentáře

  1. Báječný recept, už se na něj chystám :) Jen prosím, píšete "přidejte med a nechte zhoustnout" - to znamená, že to s medem ještě povaříte, popř. jak dlouho? Díky :)

    OdpovědětVymazat
  2. vyzkoušeno,uvařeno a skoro všecko vypito!Výborný!Má říz!Zrovna teď se mi hodí,jsem totiž nachlazená.Jen ten med jsem nevařila, abych nespálila všecko to co dělá med léčivým.Takže jsem vařila jen ten zázvor s bylinkama a až to trošku vychládlo,teprv jsem přidala med.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)