Domácí okamžitě účinkující balzám na popraskané koutky

Včera jsem se oficiálně věkově přesunula za Zenit, oslavila jsem totiž 40 let věku a vstoupila mezi mladé čtyřicátníky. Pocit z toho mám triumfální! Zatímco v 20ti kulatinách jsem si připadala nepatřičně až nepřipraveně dospělá, ve 30ti mě popadla bezmoc nad promarněným životem a přicházejícím stářím, teď konečně mi je ten věk tak nějak jedno a těším se z energie, zdraví, dětí a té pravé dospělácké nezávislosti. Když mi bylo plus mínus 15, sedávaly jsme s mou nej kamarádkou, které dodnes neřeknu jinak než 'Kaška', podvečery na hřišti před brněnskou Leitnerkou a bavily se o tom, co z nás jednou bude. Smály jsme se tomu, že jednou nám bude 20 (!) a budem děsně starý a pak jednou nám bude dokonce 'ty vole' třicet a to už sme si říkaly, že můžem rovnou umřít, protože to bude život úplně k ničemu. Dnes ráno jsme si volaly a tohle připomněly a taky to, jak krásnej život jsme měly tehdy a jak ještě krásnější je teď. Tak pokud má váš rok narození na konci 6 a  letos slavíte kulatiny, oslavte to, jak se sluší a patří a buďte rádi za to, co je.

Protože jsme si při výrobě extraktu z fialek slíbili balzám na popraskané koutky, dávám ho teď. Koutky mě potrápily poprvé v životě teď začátkem jara a nemohla jsem se jich zbavit. Kdo je měl, ví, že to hrozně bolí. Trochu jsme pátrala a zjistila, že popraskaný koutek je takový komunikační kanál našeho těla, kterým na nás volá a říká, že špatně jíme, nebo moc pracujeme a málo odpočíváme. Takže  už taky víte, co změnit. Na rychlou pomoc je tu tenhle balzám, který vám uleví v řádu několika hodin. Nevěříte? Pak ho tedy musíte zkusit.Na 2 tyčinky budete potřebovat:
5g bio včelího vosku (k dostání tady), vegani můžou použít škumpový vosk (k dostání zde)
5ml jojobového oleje (k dostání tady)
4ml panthenolu (k dostání tady)
pokud máte extrakt z fialek, pak přidejte 2 ml
2 tyčinky na balzám na rty (k dostání tady)

Balíček od balíků z venkova!
Chcete si zjednodušit život? Pořiďte si hotový balíček na výrobu domácí přírodní kojenecké i dospělácké kosmetiky a lékárny přímo tady.


Vosk, olej a panthenol vložte do misky a nechte pomalu rozpustit ve vodní lázni.


Odšroubujte aplikátor a stříkačkou nebo lžičkou přelijte dovnitř, nechte ztuhnout.


 Aplikujte na koutky a rty dle potřeby. Doba spotřeby je dle trvanlivosti použitých surovin.
Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovaniBalíkovská nabídka kniha + 100,- Kč
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-samiLíbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!
Domácí hydratační emulze s Panthenolem (aby nám opálení dlouho vydrželo)

Komentáře

Okomentovat

Diky! :)