Domácí voňavý smrkovo-borovicový med na nervy i postavičku 'ham-ham'


To vám takhle projde sousedka kolem plotu, pozdraví, prohodí pár slov a je z toho nový recept. Květen je měsíc, kdy sami můžete vidět pár podivínů, jak trhají jasně zelené nově pučící větvičky smrků a borovic. Když zjistíte, že nálevy z těchto mladých voňavých větviček příznivě působí na nervy a celé dýchací ústrojí, možná se k nim budete chtít přidat a tenhle voňavý a pře-dobrý lektvar doma uklohnit. Buďte ale včas varováni, že trhat větvičky ledabyle v lese vás může stát i pokutu. Předem si občíhněte terén, kde dojde k trhu, nejlepší je samozřejmě zplenit vlastní porost, ale kdo to dneska má, že? Tak když už, buďte něžní a soucitní.
Ideálním časem pro trh je květen, tak neleňte a vyražte na jehličí již tento víkend!
Dočetla jsem se, že mladé výhonky větviček smrku a borovice obsahují množství vitaminu C, vitamin A, chlorofyl a silice. Mají v sobě tyrosin, který snižuje stres a zlepšuje náladu. Dokonce i potlačuje chuť k jídlu, takže se zbavíme do léta nepotřebného zateplení (!) a podporuje činnost štítné žlázy.
Pokud vám je tohle vše málo, vězte, že tento med báječně chutná v omáčkách, dresincích a čajích. Mimo to vše, jeho příprava vám provoní lesem celou kuchyň = budete za hvězdu!
Budete potřebovat:
500g mladých větviček smrků a borovic
500g cukru
1 litr vody 
fitrovací plátýnko (seženete tady)

Nasbírejte dostatečné množství větviček a omyjte je.Zalijte vodou a 15 min povařte.Pak nechte 24 hodin stát.Přelijte přes sítko a filtrovací plátýnko.Přisypte cukr a vařte dokud med nezhoustne. Přelijte do vyvařených sklenic, zašroubujte a otočte dnem vzhůru.Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovaniBalíkovská nabídka kniha + 100,- Kč
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-samiLíbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!
Domácí hydratační emulze s Panthenolem (aby nám opálení dlouho vydrželo)

Komentáře

  1. Dobrý den! Děkuji za recept, určitě vyzkouším :-) jen mám dotaz. Doma cukr téměř vůbec nepouzivame-kdyz už, tak třtinový. Dá se tedy použít místo klasického bílého cukru tento třtinový? Děkuji S.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)