Domácí lékořicový balzám na ústní aftu, který bude chutnat i dětem


Jsou nátěry, které jsou k nezaplacení. Jako stará dobrá gencianka, kterou nám v dětství modřili bolavou pusu. Ty časy jsou pryč. Jedna z dcer se z tábora vrátila s obr aftou a tak jsem, neznajíc nové poměry, navštívila lékárnu, kde mi bylo nabídnuto jakési zeleně zbarvené kloktadlo v dvouvrtstvém obalu, připomínající listerín. Odmítla jsem. Kde jsou ty časy, kdy se do lékárny chodilo pro léčivo v lékárenském skleničce, nebo malém plastovém kelímku, pro poctivě namíchané léky, které měly v sobě jen to, co bylo potřeba. Rozdíl mezi lékárnou a drogerií už možná spočívá jen v požadavku na stupeň vzdělání tam prodávajících.  Ach jo. Třeba zase jednou, možná, dostaneme rozum..
Protože se mi kloktadlo nezdálo jako nejšetrnější možný způsob k ošetření afty, obrátila jsem se opět (jak jinak) na bylinky. A opět (jak jinak) mě nezklamaly.Budete potřebovat:
1 lžičku sušené lékořice (k dostání zde)
1 lžičku sušené šalvěje (k dostání zde)
50ml rostlinného glycerinu (k dostání zde)
filtrovací plátýnko (k dostání zde)

Balíček od balíků z venkova!
Chcete si zjednodušit život? Pořiďte si hotový balíček na výrobu domácí přírodní kojenecké i dospělácké kosmetiky a lékárny přímo tady.


Nejprve si nasbírejte a nasušte bylinky, pokud je nemáte k dispozici, tak si je kupte u nás, stojí pár korun a jsou sesbírané tady u nás na Jižní Moravě. Podpoříte tím správnou věc!Nasypte je do sklenice a zalije glycerinem tak, aby byly ponořeny. Jednou za dva dny protřepte.Nechte stát minimálně 2 týdny. Potom přelijte přes jemné plátýnko, bylinky vyhoďte, nechte si jen hotový balzám.
Na aftu nanášejte vatovou štětičkou, balzámek díky bylinkám voní po lékořici a díky glycerinu je sladký, takže děti budou určitě spokojené.Doba trvanlivosti balzámu je dle doby spotřeby použitého glycerinu.

K dnešnímu dni se prodalo už 15,828 knížek Děláme si to doma sami. A to není malé číslo, i když by se to mohlo pohledem Hrušky zdát!
Slavíme! Se totiž něco povedlo!
 
A proto teď: kniha + 100,- Kč + doprava zdarma!
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovani


Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!
Domácí hydratační emulze s Panthenolem (aby nám opálení dlouho vydrželo)Komentáře