Domácí levandulovo-růžová sůl do koupele

Už dlouho jsme nevyráběli něco tak krásného a voňavého, že se to dá z fleku použít, i bez obligátního balení, jako dárek až téměř de luxe. Nejen že to krásně voní a vypadá, kombinace hořké soli a mořské soli udělá vaší/naší/jejich kůži dobře. Příprava jednoduchá a pokud máte na dosah zahrádku, můžete si skladbu vůní a lístků namíchat pokaždé jinak.


Budete potřebovat:
1 díl hořké soli (k mání ZDE)
1 díl mořské soli (k mání skoro v každém obchodě s potravinami)
1 díl soli z mrtvého moře (nemusí být, ale je fajn si ji občas dopřát - k mání v drogeriích)
hrst usušených okvětních lístků růže (k mání ZDE)
hrst usušených květů levandule (k mání ZDE)
pěknou skleněnou dózu s víčkem

*@--! Pokud je libo, můžete sobě nebo jako dárek  pořídit 'hotový balíček' a akorát naváženými ingrediencemi.Vše smíchejte a uchovávejte v dóze s těsným víčkem. Do koupele se dávkuje 1-2 lžíce, při vypouštění vody pamatujte na sítko. Užijte si to!

Pěkné volno a nezapomeňte přijít zítra na Ekologikum.


Rozmarné třapaté léto na Essential.cz.


Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí měsíčková mast

Komentáře

 1. ... ještě lžíci sušího oleje (já používám mandlový) a po koupeli jen vrníte blahem :-))) pro ty, koho svědí pokožka po koupeli ideální.
  Markét

  OdpovědětVymazat
 2. Hledala jsem zde něco takového
  https://www.lushcz.cz/shop/product/product/path/235/id/1073/nejobl%C3%ADben%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD-draggons-egg-(dra%C4%8D%C3%AD-vejce)
  Je možné to doma vyrobit?

  OdpovědětVymazat
 3. Skvěle! Těším se, až budu také vyrábět. A když se tu řeší výroba, podívejte se třeba ještě na tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=w0hNenlB2wg. Věřím, že pro se vám pro inspiraci hodí tak jako mě. A pokud nevíte, která sůl vám sedí nejvíce, je tu možnost vyzkoušet různé soli tady: https://obchod.sanicare.cz/kosmetika-kneipp/sul-do-koupele-kneipp/kneipp-sada-soli-do-koupele-4x60g.html. Pak už jenom sehnat potřebné přísady, které se vám líbí a můžete vyrábět sami doma.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)