Domácí kostivalová mast (když bolí člověka celý člověk)

Kostivalky se dělají od nepaměti. Naše babičky většinou vydloubaly kořen na zahrádce (kořen se sbírá především na jaře před začátkem vegetace nebo na podzim v září a v říjnu. Rychle se omyje a rozpůlí, suší na slunci nebo při umělé teplotě, která nesmí být vyšší než 45 ° C. ). Nejčastěji ho povařily v sádle, přecedily a pak mazaly jedna báseň. My už máme jiné možnosti a jsme rozmlsaní. Proto jsem do kostivalové masti zvolila kokosový olej. Je voňavý, ne až tak mastný jako sádlo a dostane se hlouběji do podkoží. Když člověka bolí celý člověk, je možné to řešit nejen léky na bolest, ale také přírodně. Úleva možná nebude tak nárazová a silná, ale čistá a jenom vaše.
Kostival má celé spektrum působení. Pomáhá proti revmatizmu, bolestem páteře, otokům kloubů, přikládá se i na rány, vředy a zanícené žlázy.
Budete potřebovat:
50ml kokosového oleje natur (k dostání tady)
10g očištěného kořene kostivalu (pokud nemáte, připravenou koupíte tady)
kosmetickou dózu (vybrat si můžete tady)


Kokosový olej ohřejte nad 21°C.Přisypte do něj kostival a protřepte. Nechte nejméně 10 dní na místě, kde bude tuk v teplotě na 21°C. Nejlépe někde u zdroje tepla.


Pak přelijte přes jemné sítko.


Pokud v tuku zůstanou ještě drobečky, přelijte přes jemné plátno.Doba spotřeby je dle trvanlivosti použitých surovin. Užívejte zevně na postižená místa.K dnešnímu dni se prodalo už 15,828 knížek Děláme si to doma sami. A to není malé číslo, i když by se to mohlo pohledem Hrušky zdát!
Slavíme! Se totiž něco povedlo!
 
A proto teď: kniha + 100,- Kč + doprava zdarma!
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovaniLíbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2014/08/domaci-kura-s-tea-tree-proti-cernym.html
http://www.home-made.cz/2014/03/domaci-polstarkovy-sprej-pro-lepsi-spani.html
 

Komentáře