Domácí velikonoční pomlázka

Chápu, že si tímhle na sebe tak trochu pletu bič. Na druhou stranu, když už se nechat něčím domlátit, tak ať je to aspoň domácí.
Pomlázku si upleťte..  žádný výmluvy! Je to rychlý, zadarmo, dostanete se ven i dovnitř, bude vás to bavit a nenaděláte si moc bordelu.


Budete potřebovat:
8 čerstvě nařezaných vrbových proutků, přibližně stejně dlouhých a silných
1 silnější prut, třeba i jiné barvy
kousek provázku
nůž
pentličku


Vyberte si proutky, které jsou přibližně stejně dlouhé a silné. Pro první pletení je lepší použít tenčí a kratší, není s nimi taková práce..Srovnejte si je od špiček a pak konce zařízněte tak, ať je všech 8 prutů stejně dlouhých.Konečky k sobě pevně svažte provázkem.


Není čas ztrácet čas, jde se plést! Pruty si rozdělte na 2 části, 4 nalevo a 4 napravo.


Pletení je trochu jako u vánočky. Začněte zleva. Vemte prut, co je v levém svazku nejvíc nalevo a dejte ho do pravého svazku mezi druhý a třetí prut.


Podvlékněte a vraťte ho zpět mezi své levé kamarády, ale do jiné pozice, teď bude ve vnitřní části té čtveřice.


Teď hurá na 'pravou' čtyřku. Postup je stejný. Z pravé čtyřky, vemte prut co je nejvíc napravo, dejte ho do levého trsu mezi 2. a 3. prut, podvlékněte a dejte zpět k pravému trsu do vnitřní pozice.


Pak opakujte levou stranu.  A tak dál .. Situace je ze začátku nepřehledná, ale pokud to nevzdáte a budete plést dál, ačkoli se někdy popletete, výsledky se dostaví a začne vás to bavit.


Pleteme - pleteme, střídáme levou pravou, do té doby než jsme v koncích. Tam pomůže uzlík.

Utáhněte, zastříhněte.Vršek je hotov. Teď ještě madélko, ať se pomlázka dobře drží.. Vemte si ten silnější prut a seřízněte ho po celé délce na půl.Použijeme jen jednu půlku. Silnější koneček zašprajcujte v okolí suku tak, ať tam drží.
Motejte až co to dá..
Koneček zašoupněte pod tu motanici, hlavně ať tam drží.Opentlete.


A pokud chcete aby se vám proutky zazelenaly, nechte stát ve vodě.

Veselé Velikonoce vám přeje Ála a její domácí kolégium! :-)Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2014/03/domaci-polstarkovy-sprej-pro-lepsi-spani.html

Komentáře