Domácí voňavé tablety do WC proti vodnímu kameni

Jak to tak bývá,  ať si to vezmete ze které strany chcete, nejlepší je stejně prevence. Když totiž zahájíte boj proti např. vodnímu kameni včas, tedy dříve než vznikne,  ušetří vám to mnoho starostí a peněz. Ono tohle pravidlo je vůbec univerzálně platné a pokud si ji (prevenci) vezmete k srdci a budete ji uplatňovat i jinde, jen tak nějaký haj*lík si na vás nepřijde.
Tahle tabletka je voňavá díky parfémovému oleji, často v receptech bývají použity esenciální oleje, ale je opravdu škoda, je jen tak nechat spláchnout do trubek. Esenciální oleje se vyrábí z rostlin, proto si je nechte na lepší příležitosti a do tabletek šoupněte parfém - umělou látku, která je často o polovinu levnější, přestože více voní. A to od ní chceme!
Bojovníkem proti vodnímu kameni je v této konstelaci hlavně kyselina citronová. Dopřejte ji čas, ať svůj boj dotáhne a neposílejte ji do kanalizace předčasně. Kyselina vytvoří prostředí nepřátelské vodnímu kameni, čím více na to bude mít času, tím lépe. Vhazujte 1 x týdně. Nebojte, je to zábava, bude vás to bavit.Na asi 12 tabletek - tedy na 3 měsíce - budete potřebovat:
200g jedlé sody  (k dostání zde)
100g kyseliny citronové (k dostání zde)
1ml parfémového oleje (vůni si vyberte dle svého vkusu)
sprejovku s vodou (pokud nemáte sprejovku, k dostání je zde)

Zvýhodněný balíček beze všeho se vším všudy najdete ZDE.Směs jedlé sody a kyseliny citronové zakápněte parfémovým olejem. Promíchejte.Přidejte trochu vody pomocí spreje a buď vytvarujte kuličky nebo směs nacpěte do formiček.Nechte stát přes noc na chladnějším místě. Klidně v lednici. Pak přemístěte do dózy. Vhazujte do WC jednou týdně.

Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!


K dnešnímu dni se prodalo už 20.000 knížek Děláme si to doma samiUž pracujeme na další.

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami

Komentáře

  1. Nejsem si jistá, jestli jsem tam nedala moc vody, když mi to z formičky leze :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Hezký den, chci se zeptat, jestli mají tablety ve wc vyšumět? Protože u těch mých, po vhození, se v podstatě jen rozpustí dole v záchodě. Při tvorbě mi snad v míse nevyšuměly, stříkla jsem vodu všehovšudy snad 4x, to by nemělo být moc, ne?
    Děkuji

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)