Domácí šeříkový denní krém s přirozeným UVA a UVB

To, že se svět mění, je pro mě zřejmé hlavně díky šeříku. Začátkem května mám narozeniny. Šeřík je moje narozeninová květina. Zatímco z dětství si vybavuji, že v tu dobu začínal kvést, teď už se zdá, že snad už odkvétá. Kosmetickou pěstící řadu s šeříkem jsem měla ve frontě toho, co chci tento měsíc stihnout a teď abychom si snad pospíšili!
V kosmetice se se šeříkem setkáváme často v parfémech, oblíbený je svou sladkou svěží vůní. Bohužel v pěstící kosmetice je ho málo, tedy toho skutečného šeříku ze šeříku, a je to škoda. Jako silný antioxidant zpomaluje stárnutí pleti, navíc má přirozenou barieru UVA  a UVB,  zklidňuje pleť a působí protizánětlivě.
Výroba je jednoduchá a zábavná. Klíčová ingredience je na ústupu, tak rychle pro ni ven! :-)
Budete potřebovat:
5-6 čerstvých květů šeříku
300ml měkké vody
20ml rostlinného oleje (já vybrala trnkový, hodí se i mandlový, hroznový, sezamový nebo meruňkový)
4g emulgátoru Glyceryl  (k dostání tady)
3g emulgátoru Cetylalkohol (k dostání tady)
2g přírodního jílu fialového  (k dostání tady)
20 kapek konzervantu Biokons Plus (k dostání tady)

Nechce se vám ho hned vyrábět? Nechte to na nás. Zde je hotový balíček na výrobu, zde pak hotový výrobek.


Ke krému budeme potřebovat 70ml květinové vody z květu šeříku. Tu si vyrobíme jednoduše domácí parní destilací. Do hrnce vsypte květ. Doprostřed postavte žáruvzdornou misku. Květ zalijte vodou.
Hrnec přikolpte obrácenou pokličkou a zahřívejte. Pára vytvoří kapalinu na spodní straně pokličky, která bude zkapávat do misky. Udělejte si jí  klidně trochu víc. Bude se hodit.
75ml květonové vody nalijte do jedné skleničky. Do druhé vlijte olej a přidejte Glyceryl Stearate a Cetylatcohol. Jsou to emugátory díky nimž vymícháme z oleje a vody krém. Obě skleničky vložte do vodní lázně a zahřejte na cca 60°. Počkejte dokud se emulgátory v oleji zcela nerozpustí.

Skleničky vyjměte, slijte obsah a míchejte. Ideální na to je tato ruční metlička. Za stálého míchání přidejte fialový jíl.Tekutina začne vypadat jako mléko a houstnout. V tu dobu je dobré přidat konzervant (Biokons Plus - 20 kapek).Míchejte dokud nevznikne krém. Což je, dle rychlosti chladnutí, asi 3-5 minut. Přemístěte do dózy a nechte před uzavřením zcela vychladnout.
Trvanlivost výrobku díky konzervantu prodloužíte na 5 měsíců.
Je vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2017/06/domaci-hydratacni-krem-proti-slunci-spf.html

http://www.home-made.cz/2016/09/domaci-ochranny-perlovy-lesk-na-rty-s.html
 


Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:


http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Komentáře

  1. Dobrý den,koupila jsem si přísady a moc se těšila na krém, ale bohužel mi onemocněla dcera a šeřík mezitím odkvetl, dá se z těchto přísad udělat podobně krém i z jiných květin? (měsíček,růže,..) Děkuji

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den, bohužel jsem neměla potřebné přísady v době, kdy šeřík kvetl, ale alespoň jsem si udělala macerát v mandlovém oleji. Lze ho použít, případně v jakém množství, do tohoto krému? Děkuji za odpověď.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)