Domácí tuhý rozmarýnový deodorantní koblížek - ZERO WASTE


Z tohoto deodorantu mám obzlášť velkou radost. Ve svém blogovo-deodorantovém vývinu jsem si prošla od škrobového, přes sodovo kokosový,  bylinkový sprejový až k tomuto tuhému kakaovému.
Deodorantů je na trhu celá škála, ale pokud vás, stejně jako mě láká jejich samo-domo výroba, buďte vítáni. Suroviny jsou přehledné a nenáročné na opatření.
Bohužel jsem neobjevila jiný aplikátor než plastový. Napadlo mě tedy řešení na koleně, že deodorant vyrobím mírně menší a vložím do cca o 1cm v průměru širší dozy. Tím, se dá lehce vytáhnout a nanést. Deodorant je z většiny z kakaového másla, které má vyšší teplotu tání, takže nedojde k rozpuštění během manipulace. Právě naopak, koblížek je takový heboučký a příjemný, že mám chuť se s ním namazat i jinde než v proklamovaném podpaží.
Pojďte na to, žijte aktivně a ne pasivně. Vyzkoušejte si ho vyrobit. Pokud preferujete kalkulované riziko, vyzkoušejte tenhle rozmarýnový deo koblížek z essential výroby v limitovaném vydání.
Na cca 70g koblížek potřebovat:
25g kakaového másla
15g kukuřičného škrobu
15g jedlé sody
10g mandlového oleje
10g včelího vosku
10 kapek éterického oleje (já jsem pooužila 7gtt rozmarýnového a 3 gtt levandule)
1g Trietylcitrátu - což je deo konzervant a stabilizátor, který můžete vynechat, ale pokud zařadíte, posunete si výrobek výkonostně trochu výš.
Dóza alu 50ml - tedy mírně větší než hotový 'koblížek'.

Hotový balíček na výrobu tohoto deodorantu najdete zde. Hotový výrobek v limitované edici z Essential.cz najdete tady.


Odvažte si kakao, vosk a mandlový olej a pomaloučku, polehoučku ohřejte ve vodní lázni.
Po rozpuštění odstavte a promíchejte. Pozor, díky včelímu vosku, bude mít hmota tendenci rychle tuhnout. Proto pracujte svižně.
Vmíchejte kuku-škorb a jedlou sodu a perfetně rozmíchejte do hladka.. Přidejte éterické oleje a trietylcitrát a promíchjte.Bez otálení přelijte do formičky a nechte ztuhnout. Bude to hned! :-)
Pak vyklopte a přemístěte do dozy. Trvanlivost deodorantu závisí na trvanlivosti použitých surovin, respektive té nejkratší. Ideální provozní teplota tohoto deodorantu je 22°C.Je vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2017/06/domaci-hydratacni-krem-proti-slunci-spf.html

http://www.home-made.cz/2016/09/domaci-ochranny-perlovy-lesk-na-rty-s.html
 


Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:


http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Komentáře

  1. Delala sem z kakaoveho masla deodoranty 3, ale tenhle je z nich nejmastnejsi a trika spini opravdu hodne....

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)