Domácí čokoládový tělový krém s bronzerem z vlašských ořechů

Samoopalovák jsem si koupila jednou v životě. Nevěda, co to přesně obnáší, jsem pak po aplikaci hořce litovala. Fakt je, že jsem byla tehdy ještě mládě a netušila jsem na jakých principech podobné přípravky fungují.
Teď, když už tak úplně mládě nejsem a opalování mi už nedělá dobře, jsem zatoužila po vlastním výrobku a po dlouhé době se dokopala k výrobě něčeho výhradně pro sebe. :-) Juch! Chtěla jsem něco lehkého, rychle se vstřebávajícího, přírodního, netoxického, ze surovin, které mám, kterým rozumím a kterým věřím. Po googlení jsem se spíše lekla. Ty internety se hemží  bronzery z kakaa, skořice, nebo dokonce i pytlíku černého čaje. Jedna, dvě anebo všechny z výše uvedených propriet se smíchají s kupovaným tělovým mlékem a nanesou na tělo.  A je to!
Neznělo mi to dost kosmeticky sexy ani zdravě, natož přehledně. Tak jsem použila místo jídla dvě kosmetické tónovací suroviny. Jedna je perlový pigment. Ten už známe z mnoha předešlých receptů. A víme, že je ho potřeba opravdu jen malé množství. I ta pidi dávka, dodá pleti třpyt a záři, která k létu patří.
Druhá surovina je kosmetický prášek Brou de Noix, který se vyrábí ze sušených šlupiček vlašských ořechů a používá se spolu s hennou třeba k přírodnímu barvení vlasů.
Vůni jsem díky celé barvě přidala čokoládovou. Na výsledek jsem tak pyšná, že jsem hned zasedla k počítači, ačkoli je právě asi 40°C ve stínu a vypadá to, že ještě nějakou dobu bude. :-)
Hotový balíček na výrobu tohoto bronzeru najdete zde. Hotový výrobek v limitované edici z Essential.cz najdete tady.

Budete potřebovat:
50ml měkké vody (destilované, kojenecké, nebo filtrované)
5ml Glycerinu (k dostání tady)
15ml Mandlového oleje (k dostání tady)
5g pigmentu Brou de Noix  (k dostání tady)
3g emulgátru Glyceryl (k dostání tady)
1g co-emulgátoru Cetylakohol (k dostání tady) - díky oběma emulgátorům vymícháme z vody a olejů krém.
0,5g bronzového perlového pigmentu  (k dostání tady)
15 kapek konzervantu Biokons (k dostání tady)
10 kapek oleje Čokoláda  (k dostání tady)

Teď jak na to?
Do jedné nádobky nalijte vodu. Ve ní rozpusťte Glycerin a prášek Brou de Noix.Do druhé nádobky nalijte olej, přidejte Glyceryl a Cetylalkohol.

Obě nádobky vložte do vodní lázně a nechte emulgátory v oleji rozpustit.Poté vyjměte. Obsah obou nádobek smíchejte a vymíchejte do husté smetany.Přidejte konzervant a olej Čokoláda. Nakonec přimíchejte i bronzový perlový pigment. Dokonale promíchejte. Pokud vám nevadí plast, k nanášení je vhodná kosmetická tuba. Já se snažím plastům vyhýbat, použila jsem aluminiovou dózu na více použití.
Trvanlivost je 6 měsíců od prvního otevření. Používejte na celé tělo k radosti své i vašeho okolí.

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/69-1-ESSENTIAL-Vyrobky/0/5/708-Cokoladovy-telovy-krem-s-bronzerem-z-vlasskych-orechu-50mlhttp://www.essential.cz/


Je vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:
http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-tuhy-rozmarynovy-deodorantni.html 
http://www.home-made.cz/2017/06/domaci-hydratacni-krem-proti-slunci-spf.html

http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-bezedne-vonitko-do-susicky-zcela.html

 
Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami

Komentáře