Domácí čokoládový likér

Minulou noc se mi zdál zase jeden takový sen, který mě ráno nechal vyčerpanou a nevyspanou. Zdálo se mi, že někdo klepe na dveře. Šla jsem dolů otevřít s hrozným strachem, který se s každým patrem snižoval, těch pater bylo snad 20, schodiště jako by nikdy nekončilo. Když jsem došla ke dveřím, zjistila jsem, že tam nikdo není, šla jsem zpátky nahoru do postele. K mé noční smůle se klepání a cesty tam a zpět několikrát opakovaly. Pokaždé jsem šla s jistotou, že tam dole někdo čeká, se strachem při začátku cesty, bez strachu na jejím konci. Pamatuju se, že jsem si přála ať se z toho snu probudím, bohužel se tak stalo až ráno, po mnoha zbytečných výletech.
Nutno dodat, že tenhle sen nemá žádnou spojitost s čokoládovým likérem, který jsem včera vyráběla. Ten jsem totiž přelila do pěkných flašek se špuntem a rozdám kamarádům, které mám a jsem šťastná, že je mám, protože nevím co bych si bez nich počala..Budete potřebovat:
1 láhev vodky
1 tabulku čokolády na vaření
1 šálek pískového cukru
1 šálek vody
4 lžíce mléka
a třeba i pěknou flašku se špuntem


Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a nechte spojit s mlékem.

Přidejte vodu do cukru a dejte vařit dokud cukr nezkaramelizuje.

Poté smíchejte s čokoládou.


Nechte vychladnout a teprve pak přidejte alkohol.

Důkladně promíchejte a přelijte do lahve, lahví, sklenic, nebo kam libo. Likér je výborný i k ochucení zmrzlinových pohárů a jiných dezertů.Nemáte nic lepšího na práci? Hlasujte pro home-made.cz na Křišťálové lupě 2014 v kategorii One (wo)man show.
Pár důvodů, proč to udělat:
- je to ztráta času.
- nic z toho nebudete mít.
- dáte mi tím možnost si zajistit hlídání a vyrazit do Prahy a setkat se s lidmi kterým je nad 10 let!
- děláme si to doma sami se stane skutečným termínem technikem a ne jen slovní hříčkou pro uchyláky.
http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=637Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
Domácí zklidňující krém pro atopiky


Komentáře