Domácí sorbet z manga (lehčí než facka)

Minulou noc bylo fakt teplo, takže jsem se po uložení dětí rozhodla se uložit na terase a dát si letních outdoorových dvacet. Snila jsem nějakou tu moji klasickou haluz a pak se mi zdálo, že jsem se probudila, koukám na nebe  a vidím padat jednu hvězdu za druhou. To je ale divně realistickej sen, říkám si a pak opět upadám do komatu. To, že se mi to nezdálo jsem zjistila až ráno, protože jsem stihla v té REM mezifázi poslat sms Karlovi. Je to tak, je srpen, brzo budou mít nositelky nejkrásnějšího jména na světě svátek a to je doba, kdy padají perseidy úúúplně nejvíc (11.-13.8). Tak koukejte koukat!

Teď zpátky k dennímu letnímu snění, k němuž patří zmrzky. Výsostnou pozici mezi nimi mají sorbety - ovocné dřeně, kam nepatří žádný tuk, ani smetana, jen hafo (brněnský výraz pro fakt hodně) ovoce.Budete potřebovat:
1 zralé mango
1/2 limety
1 díl cukru na 2 díly vody

Především si vytvořte jednoduchý cukrový sirup. Dělá se tak, že se smíchá 1 díl cukru a 2 díly vody a povaří se. Pak nechte vychladit. Sirup zhoustne.

 


 Oloupejte a 'vypeckujte' mango.

Ponorným mixérem ho zpracujte do hladka.


Přidejte šťávu z půlky limety.

Promíchejte a přidejte po lžících sirup dokud nevyladíte sladkost podle vašich potřeb. (každý to máme jinak..)
Vlijte do misky a nechte zamrazit.Předem varuju, je to děsně dobrý..Nemáte nic lepšího na práci? Hlasujte pro home-made.cz na Křišťálové lupě 2014 v kategorii One (wo)man show.
Pár důvodů, proč to udělat:
- je to ztráta času.
- nic z toho nebudete mít.
- dáte mi tím možnost si zajistit hlídání a vyrazit do Prahy a setkat se s lidmi kterým je nad 10 let!
- děláme si to doma sami se stane skutečným termínem technikem a ne jen slovní hříčkou pro uchyláky.
http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=637Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2013/12/domaci-jednoduchy-parfem-i.htmlDomácí jednoduchý parfém


Komentáře