Domácí kofeinový šampon proti padání vlasů


Tenhle recept má docela vtipný příběh, začal tím, že jsem se rozhodla udělat šampon proti padání vlasů ala Alpecin. Jedna z nejúčinnějších bylinek s přímým působením na kořínky vlasů je kořínek lopuchu. Lopuch je rostlina, kterou mají rády snad jen děti. Těžko říct, jestli někomu připadá hezká a jestli ji někdo cíleně pěstuje na zahrádce. Spíše asi ne, i když mě se celkem i líbí. Je to takový keř, který vídáme spíše v mokřinách a snažíme se mu vyhnout. Ne však tak, jako já včera. Včera se stal mým cílem, mou metou a Mekkou. Vzala jsem kočár s miminem, na rameno rýč a šla. Samozřejmě jsme si před tím občíhla terén (bez rýče a kočáru) a lokalizovala rostlinu, které by měl být v několika blízkých minutách ukončen růst. Na tomto místě by asi bylo dobré upozornit, že tou správnou dobou pro 'sklizeň' kořene je podzim anebo jaro. Já jsme ale potřebovala využít malého okénka v pozdním odpoledni, kdy mě nikdo, kromě mimina nepotřeboval, a mohla jsme se nerušeně věnovat této akci. Zpět ke kořeni. Kořen lopuchu je pekelně dlouhý a jsem ráda, že jediným divákem, celého opakovaného a zatraceně dlouhotrvajícího škubu, byl jen náš 9ti měsíční syn, který musím podotknout při celé akci ani nezadutal, a to že je to celkem dost dutací typ.
Nevím jestli mám popisovat, jak se mi ze 2 metrového kořene podařilo vytěžit s těží 20 cm, nebo jak se mi během rýčování zapletly vlasy do květu lopuchu a na hlavě tak vytvořil bodlákový drdol o velikosti většího klubka příze, takže problém s objemem mých vlasů byl v podstatě vyřešen hned na místě... Nebo to, jak jsem se potupně vrátila domů s kočárem, rýčem a, smutně malým kouskem kořene a asi 40ti kudlibabkami na zádech, o čemž jsem se, ještě potupněji, dozvěděla až po sundání svetru. Korunované home-made městské pako na venkově mi přijde jako milosrdná sebereflexe.
Poctivý domácí Alpecin, ale už máme v koupelně na poličce a výsledek je snad to, co se počítá.Budete potřebovat:
250 a 100ml měkké minerální nebo filtrované vody
10cm kořene lopuchu plstnatého
50ml tekutého mýdla z černých oliv (k dostání zde)
5g čistého kofeinu (k dostání zde)
konzervant Kalium sorbát anebo Cosgard (obé máme tady)
pokud chcete, aby šampon voněl, tak použijte éterický olej, doporučuji Rozmarýnu a to 10 kapek

Balíček od balíků z venkova!
Chcete si zjednodušit život? Pořiďte si hotový balíček na výrobu domácí přírodní kojenecké i dospělácké kosmetiky a lékárny přímo tady.Lokalizujte rostlinu, věřte, že ji poznáte, hned jak se na vás nalepí.


Pomocí rýče, a po této zkušenosti raději i šikovného chlapa, získejte kořen. Pokud nevíte, co děláte a jdete do toho jako já, neberte si s sebou svědky, pohled na vás nebude hezký. Dlouhovláskám doporučuji culík a hučku.


Kořen omyjte a nakrájejte na menší kousky. 250 ml vody nechte přejí varem, odstavte a vložte do ní kořen. Nejlépe přes noc.


Přelijte přes sítko. Kořen můžete vyhodit. Nechte si jen čistý výluh.


Ohřejte si 100ml vody a nechte v ní rozpustit 5 g čistého Kofeinu.Smíchejte výluh a vodu s kofeinem a přidejte tekuté mýdlo z černých oliv.Před sebou už máte výsledek. Barvička je pěkně brčálová, ale účinek šampíku zdrcující!
Aby se výrobek nezkazil je třeba konzervovat. K tomu budete potřebovat zvážit výsledný produkt.
Pokud používáte Cosgard - tak konzervujeme 19ti kapkami na 100g produktu.
Pokud používáte Kalium Sorbát -  pak 20ti kapkami na 100g produktu.Šampon se nanáší na mokré vlasy, nechá se minutu až dvě působit, pak se oplachuje a zcela vymyje.
Doba trvalnivosti je dle doby spotřeby použitých surovin, resp. té nejkratší.
K dnešnímu dni se prodalo už 15,828 knížek Děláme si to doma sami. A to není malé číslo, i když by se to mohlo pohledem Hrušky zdát!
Slavíme! Se totiž něco povedlo!
 
A proto teď: kniha + 100,- Kč + doprava zdarma!
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovani


Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!Komentáře

  1. Dnes jsem ho vyrobila a hned vyzkoušela. Ráda bych věděla jestli si můžu po 2-3 min kůře vlasy omýt šamponem. Vlasy mám po tomto šamponu mastné.

    OdpovědětVymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)