Domácí dobromyslové víno pro rychlé usínání a klidnou noční hlavu


Nechci to určitě nijak zlehčovat. Nemoci usnout není nic příjemného. Pamatuji si, že se mi to stávalo před lety když jsem byla na vysoké a užívala si sladkých dvacet-a-něco, někdy jsem celé noční hodiny proležela, navztekaná sama na sebe, že ještě nespím. Zkoušela jsem počítat ovce, hvězdy, tam a zpět a když jsem ani po celé galaxii stád neusnula, skončila jsem u knížky a dalších pár hodin bělosti. To ranní vstávání snad ani nekomentuju a když to nešlo, tak se spalo do oběda, však alespoň jeden hujer ten zápis z přednášek měl. Všechno se změní, jak známo, příchodem dětí. Směle můžu říct, aniž bych jakkoli přeháněla, že jsem se pořádně nevyspala dobrých 12 let. Jednu výhodu to má, naprosto chybí problém s usínáním. Všichni, samozřejmě mimo mimin, jsme schopní usnout téměř instantně! Granulované kafe potřebuje více času k rozpuštění. Mikrospánek se stává v podstatě kompenzovanou formou bdělosti. Když se během dne naskytne okýnko, kdy se můžeme vyspat nebo najíst, vždy volíme spánek s prázdným břichem. A tak, když se mě můj budoucí možná švagr zeptal na nějaký echt přírodní tip, jak rychle usnout, napadlo mě říct jediné: 'Pořiď si díte, vo*e.' :-)
Na domácí dobromyslové víno, budeme potřebovat květ dobromyslu. Myslím to dobře, teď je ta správná chvíle, protože kvete přes léto a teď máte možná na zahradě dokvétající bylinku, kterou chcete ještě před sušením nějak vhodně zakonzervovat.
Hotové víno se požívá před spaním, stačí jedno deci. Ještě jenda věc pro - sklenice s dobromyslem krásně vypadá!


Budete potřebovat:
bílé víno
1-2 plné hrsti květu dobromyslu
sklenici s pevným víčkem
filtrovací plátýnko (pokud ho nemáte, dá se sehnat tady)

Balíček od balíků z venkova!
Chcete si zjednodušit život? Pořiďte si hotový balíček na výrobu domácí přírodní kosmetiky a lékárny přímo tady.


Připravte si čerstvé květy a víno. Květy vhoďte do sklenice a zalijte vínem.Dbejte na to, aby byly květy ponořené. Nechte stát na chladném tmavém místě 14 dní. Občas protřepte.
Po dvou týdnech výluh přelijte přes filtrovací plátýnko. Dobromyslové víno ponechte v lednici. Užívá se jedno deci před spaním.
Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2016/08/domaci-alpecin-kofeinovy-sampon-proti.htmlK dnešnímu dni se prodalo už 15,828 knížek Děláme si to doma sami. A to není malé číslo, i když by se to mohlo pohledem Hrušky zdát!
Slavíme! Se totiž něco povedlo!
 
A proto teď: kniha + 100,- Kč + doprava zdarma!
http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami


Co takhle si udělat ještě něco dalšího?
 Viděli jste seriál receptů na Stream.cz? Tady máte další recept. Domácí krém na opalování SPF30:
Recept na něj, najdete tady.

https://www.stream.cz/homemade/10006082-krem-na-opalovaniKomentáře

  1. Díky za recept, zrovna máme před sklizní :) Jen se zeptám-jde vínko udělat i ze sušeného?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Diky! :)