Domácí regenerační šampon z 31 bylin

Máme tu polovinu listopadu a začínáme se ve skladu essential.cz pěkně co ohánět. Ta doba před Vánoci je taková intenzivnější, ale užíváme si to, protože jsme rádi, že k Vánocům patříme. Že je tu pořád tolik lidí, co chce vyrobit vlastní dárky, anebo chce možností vyrobit si něco vlastního podarovat někoho, koho má rád.
Více než obvykle teď taky píšu věnování do knížek. A jsem ráda, když mi dáte prostor ta věnování sesmolovat sama. Snažím se nepsat furt to samé a občas věnování nějak obzvláštnit.
Stane se i, že dostanu přesné instrukce, co do knížky vepsat a u toho zažívám někdy docela zajímavé situace.Třeba když píšu: 'Mám tě moc rád, Magdo. Tvůj Jarda.' Někdy zase chcete abych napsala Vaše věnování a pak se pod něj podepsala sama, takže to bylo už i: 'Pro mou nejšikovnější manželku Evičku - Alena'. :-)
Tak či tak, je to krásný a myslím si, že je fajn mít knížku podepsanou od autora. Tak dokud, žiju, jsem tady. :-) A kdo to neví, pracuju už na třetím díle. Tak snad ještě vydržím, abych si tu slávu napotřetí užila.
Dnes se vrhneme na domácí šampon s regeneračními účinky, ať se nám řádně - pořádně na Vánoce lesknou  kebule zdravím! :-)

Budete potřebovat:
250 a 100ml měkké minerální nebo filtrované vody
10g směsi 31 bylin (k dostání zde)
50ml tekutého mýdla z černých oliv (k dostání zde)
10g bílého jílu (k dostání zde)
konzervant Kalium sorbát anebo Cosgard (obé máme tady)
pokud chcete, aby šampon voněl, tak použijte éterický olej, doporučuji tenhle regenerační mix (éo Pomeranč, Citron a Eukalyptus)

Balíček od balíků z venkova!
Hotový balíček na výrobu tohoto šamponu najdete zde.

250 ml vody nechte přejít varem, odstavte a vložte do ní směs 31 bylin. Nejlépe přes noc. další den přelijte přes sítko nebo jemné plátno. Nechte si jen čistý výluh.


Pak mírně ohřejte asi 100ml vody a nechte v ní rozpustit 5 g bílý jíl.Smíchejte výluh a vodu s jílem a přidejte tekuté mýdlo z černých oliv. Zamíchejte.Před sebou už máte výsledek. Barvička je přímo snová, ale účinek šampíku zdrcující!
Aby se výrobek nezkazil je třeba konzervovat. K tomu budete potřebovat zvážit výsledný produkt.
Pokud používáte Cosgard - tak konzervujeme 19ti kapkami na 100g produktu.
Pokud používáte Kalium Sorbát -  pak 20ti kapkami na 100g produktu.Šampon se nanáší na mokré vlasy, nechá se minutu až dvě působit, pak se oplachuje a zcela vymyje.
Doba trvalnivosti je dle doby spotřeby použitých surovin, resp. té nejkratší.
Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody, budete je milovat!


Nevěřili byste, co všechno se dá vyrobit doma! Máme o tom už 2 knížky a pracuje se na další.

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami

Komentáře