Domácí kolínská z fialek a kardamonu

Můj muž si mi nedávno postěžoval, že jsem pro něho dlouho nic nevyrobila. Což mimochodem není pravda, vyrábím pro něj každý den nejmémě 3x, ale co už, hádat se s ním nebudu.
Když se vrátil ze svého obligátního kolečka na kole, oznámila jsem mu hrdě, že mu vyrábím fialkovou kolínskou. Nadšený nebyl. Prý se neholí, ale zastřihává. Aha, tak jsem zase chytřejší. Kolínskou si nechám pro sebe. Ráda.

Fialky k tomuto účelu nemusíme předem sušit, protože se nakládají do silného alkoholu, nemusíme se bát, že by začaly plesivět. Pokud je máte už sušené, taky nevadí. Fialky jsou nejen silně aromatické a voní jak ženám tak mužům, mají i antiseptické účinky, což se nám hodí právě v případě použití po holení.
Kardamon (ev. kardamom), je semínko zelenavé barvy, které pravděpodobně znáte z kuchyně. Jeho zemitá, kořeněná vůně dodá kolínské na mužnosti. Zároveň působí příznivě na podrážděnou kůži, chrání před škodlivými organismy, a dokonce posilují buňky těla před nebezpečnými radikály, tedy působí protirakovinně.

A teď po (*)! Jde se na to! :-)

(*) 'Po' je výraz, který teď velmi často používá náš 2letý syn a je to kombinace slov pozor & pojď.
Na tuto kolínskou budete potřebovat:

Fialky nasbírejte na 'čistém místě'. Tedy tam, kam nechodí pejsi na WC a daleko od prachu ulic. Je to  těžší, ale ne nemožné.Vybírejte fialku vonnou, jinak řečeno sbírejte po čuchu. 
Do 150ml vodky vsypte fialky a kardamon. Přidejte také směs éterických olejů. Protřepte a nechte stát 2 dny.Pak přilejte 50ml měkké vody. Protřepte a nechte stát minimálně jeden týden. Čím déle, tím bude  vůně silnější.  :-)
Pak přelijte přes jemné plátno a vaše fialková kolínská je připravna k používání.
Minimální trvanlivost určujeme dle doby spotřeby použitého alkoholu.Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:


http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-sami http://www.home-made.cz/2014/01/domaci-regeneracni-ocni-serum-z-vytazku.html
http://www.home-made.cz/2017/04/domaci-voskove-ubrousky-misto.html
http://www.home-made.cz/2016/09/domaci-ochranny-perlovy-lesk-na-rty-s.html
 

Komentáře