Domácí tymiánový balzámek proti záděrám

Tenhle balzám jsem dělala na požádání Renaty z Husovic. Na velmi milé požádání, musím dodat. Máme štěstí, že jsme v Husovicích. Pokaždé, když k nám někdo přijde, je to moc fajn setkání. Nejmilejší jsou lidé, kteří k nám do Husovic, přijdou z Husovic (Zdravím Šárku ze Svitavské 39!). Husovice jsou v Brně pojem, rozhodně nedoceněný, je to hood pro srdcaře a my to tady máme rádi. Člověk se tu nenudí a je pořád na co koukat a o čem si podívat. V ulicích to, na rozdíl od jiných městských částí, totiž tepe 24/7.  Husovice mají i zajímavou makovou historii a kdo by se chtěl přiučit, může si udělat rychlokurz. Z novodobé historie byl snad nejvýznamnější broskvový riot  z roku 2009.

Teď k receptu, někdo na záděry trpí, někdo ne. Často je mají děti, můžou vzniknout i při fyzické práci, nebo používáním čistících prostředků. Důležitá je prevence, posilování pružnosti kůže právě promazáváním balzámy. Pokud už vzniknou, jsou rozhodně nepříjemné a jemné ošetření je na místě.


Na dva kalíšky o obsahu 15 ml budete potřebovat:
10ml mandlového oleje (koupíte tady)
10ml olivového oleje
10g včelího vosku (koupíte tady)
1 lžičku medu
1 lžičku (tj cca 3ml) lanolinu (koupíte tady)
0,5g vitaminu E (koupíte tady)
4 kapky éterického oleje Tymián (koupíte tady)
kalíšky na balzámky  (koupíte tady)


Nachystejte si ingredience a nechte stát tak aby měly všechny pokojovou teplotu.


V malém množství oleje nechte dispergovat vitamin E. Dispergovat znamená rovnoměrně rozmíchat, tak aby se v tuku prášek rozdělil.


Ve vodní lázni nechte všechny ingredience rozpustit. Postupujte pomalu a za občasného promíchání.Neohřívejte déle než je nutné. Spojené složky vypadají asi takhle:


Odstavte a přikápněte éterický olej, zamíchejte a přelijte do kalíšků. Nechte vychladnout a pak používejte k plné spokojenosti.Nemáte nic lepšího na práci? Hlasujte pro home-made.cz na Křišťálové lupě 2014 v kategorii One (wo)man show.
Pár důvodů, proč to udělat:
- je to ztráta času.
- nic z toho nebudete mít.
- dáte mi tím možnost si zajistit hlídání a vyrazit do Prahy a setkat se s lidmi kterým je nad 10 let!
- děláme si to doma sami se stane skutečným termínem technikem a ne jen slovní hříčkou pro uchyláky.
http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=637
Líbil se vám tenhle recept? Zkoukněte další návody,  budete je milovat!
http://www.home-made.cz/2013/12/domaci-jednoduchy-parfem-i.htmlDomácí jednoduchý parfém


Komentáře