Nejjemnější šlehané tělové máslo s vánočním jmelím pro jasnou pleť

Bojovat s pigmentovými skvrnami se dá i láskyplně. Jmelí vám zde udělá neocenitelnou rozjasňovcí službu.
Jmelí znáte jako vánoční dekoraci, pojďme si rozšířit obzory a použít ho po celý rok a jinak než zavěšený nad hlavou. Jedná se totiž o výjmečnou léčivou bylinu. Jmelí je více druhů, jediné, které roste v našich končinách, je to bílé.
Tyto stálezelené, pojďme si to říct jak to je, parazity, které rostou na listnatých i jehličnatých stromech, vyniknou zejména mezi holými větvemi na podzim a v zimě. Většinou vyrůstají vysoko v korunách, pokud jste se divili proč tam, je to dáno tím, že jejich semínka přenáší ptáci a ti si většinou vybírají větve s tím nejlepším výhledem.
Jmelí je dvojdomé, to znamená, že existují samčí a samičí rostliny. Semena samičí rostliny jsou roznášena ptáky, kterým jsou bobule jmelí potravou. Když se letec přemístí ze stromu na strom, semínko se dostane do nového objektu a hned klíčí. Protože narozdíl od odstatních rostlin neklíčí semínko z půdy, začíná tím, že si tvoří lepivý kotouč. Po několika měsících vyvine speciální kořen, který proniká kůrou a roste do stromu, dokud nedosáhne cévního systému, tedy systému výživy stromu. Jakmile se takto zakousne, má dostatečné zdroje a začne nemilosrdně růst. Jmelí může na cizí účet vyrůst až do velikosti jednoho metru. Vytváří keřík sytě zelených listů, které neopopadají.
Počet vidliček odhaluje věk jmelí, každá vidlice stoupá po ročním růstu. Plodem je bílá bobule, která obsahuje lepkavou hmotu. Bobule jsou jedovaté, vyhýbejte se jim, upozorněte na to i děti.
Jmelí má ještě jednu zajímavost, množství účinných látek se různí podle toho, z jakého hostitelského stromu vyrůstá. Říká se, že je nejúčinnější jsou z borovic, topolu a dubu.

V případě vnitřního použití se držte doporučeného dávkování. Vyšší dávky spíše ublíží než pomůžou.
Faktem je, že nejen bobule, ale i celá rostlina je jedovatá, i když ne tak moc a když se s ní manipuluje správně, je to léčivka pro srdcaře.
Budete potřebovat: 
10g sušených lístků jmelí  (pokud nemáte, pak my jo.. tady)
30ml mandlového oleje (k dostání zde)
10g kokosového oleje (k dostání zde)
20g kvalitního bambuckého másla (k dostání zde)

Hotový balíček na výrobu s naváženými ingrediencemi včetně kosmetické dozy pro vás máme připravený tady.

Sušené lístky jmelí ponořte do mandlového oleje a nechte stát 2 týdny. Potom přeceďte. 
Bambucké máslo a kokosový olej rozpusťte ve vodní lázni. Odstavte, promíchejte, nechte spojit. Vložte do ledové lázně přidejte olej ze jmelí a pak šlehejte do ztuhnutí.
Pak přemístěte do kosmetické dozy. Aplikujte po koupeli.
Udržujte ideálně v teplotě 20 – 25°C.
http://www.essential.cz/www-essential-cz/3-KURZY-A-WORKSHOPYJe vám to málo? Tak koukejte, co všechno si ještě můžete vyrobit doma:
http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-tuhy-rozmarynovy-deodorantni.html 
http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-vonavy-sampon-z-levandule.html

http://www.home-made.cz/2018/07/domaci-bezedne-vonitko-do-susicky-zcela.html

 
Vyrábíte rádi užitečné věci?
Pak tu mám, ne jednu, ne dvě, ale už skoro tři knihy plné návodů jak na to:

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/36-1-KNIHA-Delame-si-to-doma-samiKomentáře

Okomentovat

Diky! :)